Dlaczego globalne marki odnoszą globalne sukcesy

Witamy w świecie globalnych graczy
Witamy w świecie globalnych graczy innotiimi.fin
Co łączy Samsunga, Siemensa, Procter and Gamble, GE, KIA, Hyundai, LG czy Intela? Na pewno zasięg globalny, kultura korporacyjna czy umiejętność działania w środowisku nasyconej konkurencji. Przede wszystkim jednak model biznesowy oparty o metodologię przeciwstawieństw (eng. contradictions) pozwalający na efektywne rozwiązywanie problemów technicznych, analizę przypadku oraz forecast technologiczny. Tym właśnie jest Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ). W dniach 25-27/01 w gmachu Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej odbędzie się pierwsze w Polsce seminarium certyfikacyjne skierowane do przedstawicieli biznesu, młodych start-upów oraz kadry zarządzającej polską nauką.

Innowacyjność we współczesnej, opartej o wiedzę gospodarce światowej to jedyna efektywna droga rozwoju. Nie bez przypadku to właśnie fundusze na innowacje w kwocie prawie 74mld EUR będą główną osią finansowania Unii Europejskiej na najbliższe lata.Mądrze i rozsądnie zainwestowane pieniądze w pomysł pozwalający na usprawnienie działania przedsiębiorstwa mogą przynieść ogromne zyski. Jednakże bardzo często uważa się, że innowacyjność to loteria – sukces odniosą tylko ci, którzy mają szczęście. Proces wynalazczy utożsamia się z chaosem i działaniem metodą prób i błędów – niesłusznie jednak.

TRIZ wprowadza do tego działania systematyczność i dyscyplinę. Osiąga je dzięki stosowaniu statystycznie potwierdzonych metod innowacyjnych. Najwięksi światowi giganci, tacy jak Samsung, Intel, P&G, GE, KIA, Hyundai, LG czy Siemens, już od dawna korzystają z możliwości metodologii TRIZ i jak sami przyznają, osiągają dzięki niej wspaniałe rezultaty! Podejście proponowane przez TRIZ to nie tylko wynalazki i patenty. Ta współczesna, systematyczna nauka innowacyjna posiada również narzędzia pozwalające na efektywne i, co najważniejsze, zyskowne przyspieszenie procesów produkcyjnych lub też oszczędność na materiałach bez straty jakości produktu.

Jeszcze do niedawna metodologia ta pozostawała w Polsce nieznana. Jednakże dzięki współpracy grupy NOVISMO, Fundacji TRIZ Polska i Urzędu Patentowego RP sytuacja w naszym kraju zaczęła zmieniać się bardzo dynamicznie.
Organizowana w październiku tego roku konferencja „TRIZ Kick-off Meeting 2015, podczas której występowali najlepsi na świecie specjaliści innowacyjni przyniosła ogromny wzrost zainteresowania Teorią Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań w Polsce.

Wierzymy, że dzięki skutecznej propagacji oraz nauczania TRIZ w Polsce, nasi przedsiębiorcy, a przez co nasz kraj nareszcie osiągnie pozycję pozwalającą mu konkurować w innowacyjnych branżach z najlepszymi. Efektywna wynalazczość to ogromna szansa – nie można jej zmarnować.

TRIZ to przełom, który zostawia daleko w tyle wszystkie inne metody zarządzania począwszy od lean management, a kończąc na Six Sigma.

Gateopen Innovation Management, w mojej osobie, jako oficjalny partner tego wydarzenia ma zaszczyt zaprosić Was do udziału w tym 3 dniowym seminiarium, w trakcie którego dowiecie się:
- czym jest TRIZ,
- jak efektywnie wykorzystać TRIZ,
- jak usystematyzować proces zwiększania innowacyjności,
- jak identyfikować i definiować kluczowe problemy,
- jak korzystać z podstawowych narzędzi TRIZ
- czy jest Analiza Funkcyjna, Analiza Łańcucha Przyczynowo- Skutkowego, Trimming, Modelowanie problemowe, Metody Rozwiązywania Sprzeczności Technicznych, Metody Rozwiązywania Sprzeczności Fizycznych i wiele innych kwestii.

Mając na uwadze, że jesteście stałymi Czytelnikami mojego blogga (za maile wsparcia serdecznie dziękuję) przygotowałem dla Was pakiet rabatowy w wysokości 5-10% w ofercie dla:
- Gości
- Studentów
- Standard
- Biznes
- VIP.

Wpłat możecie dokonywać aż do 14 dni od momentu startu. Wystarczy kliknąć na powyższe podświetlenia (wpisać w formularzu rejestracyjnym hasło: ANHALT) i cieszyć się udziałem w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu w Polsce, na którym oczywiście zabraknąć nie może INNPoland.

Zapraszam.
Trwa ładowanie komentarzy...